29 stycznia 2017

Jak stworzyć popularny post?


Kilka porad i czynności, na które należy zwrócić uwagę przy tworzeniu wpisu, aby mógł on osiągnąć sukces, na jakim nam zależy. Post ten zawiera cenne rady i wskazówki przydatne każdemu blogerowi. Koniecznie musisz je sprawdzić!

5, 10, 15...
Jest to rodzaj postów, który w szczególny sposób zwraca uwagę czytelnika. Tego typu wpisy zawierają zazwyczaj zbiór konkretnych porad i informacji, które dzięki temu, że są wypunktowane, dają możliwość szybkiego zapoznania się z najważniejszą częścią publikowanej treści.

Wyróżnianie najważniejszej treści
No właśnie. W pewien sposób dotyczy to pierwszego punktu, lecz niekoniecznie musi chodzić o wypunktowanie wpisu. Równie dobrze może być to pogrubienie lub pochylenie czcionki w najważniejszych momentach publikacji, wyróżnienie za pomocą grafiki, infografiki, ramki lub jakiegokolwiek innego sposobu - choćby zmiany koloru czcionki - aby czytelnik mógł w szybki sposób zapoznać się z najistotniejszymi informacjami.

Zdjęcia, obrazki, grafiki!
Nic tak współcześnie nie przykuwa uwagi jak zdjęcia czy obrazki, co związane jest z panującą obecnie kulturą obrazkową. Z tego powodu graficzne treści łatwiej przemawiają do odbiorców niż to, co zawarte jest w tekście. I tutaj warto zainteresować się darmowymi bankami zdjęć, które zawierają dobrej jakości zdjęcia gotowe do wykorzystania na blogu.

Chwytliwy nagłówek 
 Dobrze wiemy jak ważne jest pierwsze wrażenie. Dobre wrażenie. W związku z tym bardzo istotny jest nagłówek, jaki zawiera post, gdyż to on ma za zadanie przykuć uwagę czytelnika i zachęcić go do dalszej lektury.


Tematyka
Tematyka wpisu musi być oczywiście zgodna z tematyką Twojego bloga, lecz miej na uwadze, że ludzie szukają w Internecie głównie porad, informacji lub rozrywki. Dużą popularnością cieszą się także różnego typu inspiracje.

Grupa odbiorców 
Pamiętaj, że tworzona przez Ciebie treść musi mieć konkretnych adresatów. Jeśli Twój wpis jest o tematyce wędkarskiej to najlepiej będzie go promować w społeczności, która się tym tematem pasjonuje, aby mógł on trafić do jak najszerszego grona osób faktycznie zainteresowanych Twoją publikacją.

To tyle jeśli chodzi o moje porady odnośnie tworzenia popularnych postów. Jeśli macie jakieś swoje sprawdzone metody to koniecznie podzielcie się nimi poniżej ❤️

12 komentarzy:

 1. Pomocne rady. Wiem, że łatwe wyświetlenia można zdobyć pisać o "hot" tematach, ale to nie dla mnie. 😄 Zdecydowanie dużą różnice robi wygląd i estetyka.

  MÓJ BLOG 💘

  OdpowiedzUsuń
 2. Super porady :D Bardzo przydatne oraz blog też jest świetny;) Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Porady idealne i jak najbardziej przydatne dla każdego, kto chce zyskać prawdziwych czytelników :) Dodałabym do tego, że żeby pisać, trzeba to robić prosto z serca, a nie z przymusu czy chęci otrzymania paru ciuszków (wiesz o czym piszę)

  Pozdrawiam ;)
  Tak Po Prostu BLOG [klik]

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne porady! Na pewno przydadzą się każdemu kto prowadzi swojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super temat an wpis. Wypróbuję Twoje rady :>

  http://czarnaklittle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy wpis i porady. Na pewno się przydadzą. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne porady! Musze wejść w taktyke 5,10,15! Zapraszam też do mnie :D
  http://s-busz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Lepszych rad nie czytałam
  Pozdrawiam TCK :)
  https://nasze5minut.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo przydatne porady dla początkujących. Jeśli ktoś nie chce wstawiać swoich zdjęć może skorzystać z darmowych banków zdjęć.
  Odwdzięczam się za szczery komentarz.
  Pozdrawiam,annnathalie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe porady dla osób które dopiero zaczynają przygodę z blogowaniem :D
  Pozdrawiam, Weronika
  OFFICIAL blog of Weronika

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawe porady! Uwzglednilas wszystko co najważniejsze! Pozdrawiam i zapraszam do mnie, a może akurat coś ci się spodoba i zostaniesz na dłużej poulciak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajne porady; wartościowy, interesujący post ;)
  Cudownego dnia!

  http://coscudownego.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń