23 grudnia 2016

Jak dobrze przeżyć święta?


Właśnie wkraczamy w okres, na który, duża część z nas, czeka cały rok. Czas miłości, przebaczenia, bliskości. Często jednak, można powiedzieć, że marnujemy ten moment lub niewłaściwie go wykorzystujemy. Z tego powodu przygotowałam kilka sugestii i porad, które mogą sprawić, że tegoroczne święta będą przyjemne i dobrze wykorzystane, jak nigdy wcześniej.


 Uśmiechaj się

Tak po prostu i do wszystkich. Uśmiech jest bardzo ważny na co dzień, a w tak wyjątkowym czasie wręcz obowiązkowy. Tak przekazywane emocje są bardzo "zaraźliwe", więc Twój dobry humor będzie miał pozytywny wpływ na ludzi, z którymi będziesz przebywać. Czy to nie jest świetne? 😊

 Bądź offline

Zrezygnuj w tym czasie z nieustannego sprawdzania smartfona, komentowania i lajkowania zdjęć. Bądź z bliskimi i dla bliskich. Często jest to rzadka chwila, kiedy wszyscy zbierają się razem, aby świętować, dlatego daj spokój z wirtualną rzeczywistością i pozwól sobie cieszyć się obecnością osób, które w tym czasie są naprawdę z Tobą.


  Skup się na tym, co naprawdę ważne

Przestań latać z kolejnymi tacami jedzenia, a zamiast tego usiądź z rodziną i spędź z nimi trochę czasu. Większa ilość jedzenia nie sprawi, że ten czas będzie lepszy, a już Twoja obecność wśród najbliższych - tak.

Odejdź od stołu

Jeśli pogoda na to pozwala, to pójdź na spacer z najbliższymi. Nie spędzaj całych świąt za stołem. Trochę ruchu dobrze wszystkim zrobi i na pewno poprawi samopoczucie. Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w ciekawą planszówkę, dzięki czemu świetnie można spędzić czas na zabawie z najbliższymi.

Odpocznij

W końcu i naprawdę. Wiadomo, ile kosztowały Cię świąteczne przygotowania, dlatego teraz jest ten czas, aby spokojnie usiąść i nacieszyć się świąteczną atmosferą.


Melisa lub koper włoski na noc

Dobrze wiesz jakie pyszne są babcine przysmaki, a także jak ciężkie są one, jeśli po biesiadowaniu kładziesz się spać. Melisa lub koper włoski rozwiąże ten problem i zapewni spokojny sen Tobie i Twojemu żołądkowi.

Pamiątkuj wspomnienia

Święta to piękny czas, więc warto do niego wracać. Pomóc w tym może otrzymany prezent lub wspólne zdjęcia, które po latach będą miłą pamiątką rodzinną. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się tzw. grudniowniki i myślę, że to ciekawy sposób na kolekcjonowanie wspomnień z tego pięknego czasu.

Święta Bożego narodzenia to czas miłości, dlatego pozwól jej rozszerzać się na wszystkich, niech przyozdobi ona te niesamowite wydarzenia betlejemskie i będzie odczuwalna w sercach wszystkich wokół Ciebie!


A co dodalibyście do tej listy od siebie?

5 komentarzy:

 1. Chyba napisałeś wszystko, co najważniejsze. Jak dla mnie - święta będą udane, gdy ludzie będą ze sobą rozmawiali, a nie przeglądali Fb, dalej jakoś się potoczy. Wesołych Świąt! :)

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak! Wezmę to sobie do serca i niedługo już będę offline, bo w końcu święta to czas dla nas a nie dla mediów i sprzętów. Od tego trzeba odpocząć :) Wesołych świąt! Pozdrawiam cieplutko ;)
  Tak Po Prostu BLOG [klik]
  U mnie na blogu trwa rozdanie, zapraszam do udziału! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz co... Nigdy nie wpadłam na to, żeby robić zdjęcia podczas świąt. Ale ja byłam głupia! W tym roku na pewno to zmienię, rodzina będzie miała mnie dosyć, haha. I chyba wyłączę telefon na te kilka dni. :)

  Wesołych Świąt!
  http://kozlovskaiza.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie jest to czas żeby odłączyć się od telefonów! Lepiej spędzić ten czas z rodziną. Wiadomo, że chce się, np. zabłysnąć przepysznymi potrawami, ale czy nie lepiej po prostu siąść przy stole z kilkoma wigilijnymi potrawami przy stole, aby móc spokojnie porozmawiać i razem cieszyć się wspólnie spędzonym czasem?
  Pozdrawiam
  Kaktusowy Sad

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w domu zawsze mama biega gdzieś z aparatem i robi zdjęcia wszystkim i wszystkiemu :) Śmiejemy się, że minęła się z powołaniem i że powinna zostać fotografem ;)
  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń